MENÜ

Öz Annelerini Öldüren Kardeşlere Yargıtay İndirimi

177 defa okunduYorumlanmadı, , , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Kendi annelerini şok cihazıyla bayılttıktan sonra çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldüren kız kardeşlere fazla ceza verildiği iddiası sosyal medya üzerinden büyük tepki aldı.

Öz Annelerini Öldüren Kardeşlere Yargıtay İndirimi

İzmir’de yaşanan olayda birçok kez evlilik yapıp boşanan ve geçimini gazinolarda çalışarak sağlayan Gülseren S.’ nin cansız bedeni 3 Eylül 2013’de etrafa yayılan kokular nedeniyle evine gelen komşuları tarafından bulunmuştu.

Olay yerine intikal eden İzmir Emniyet Müdürlüğüne bağlı Cinayet Şube müdürlüğü ekipleri geniş kapsamlı incelemeler yaptıktan sonra maktulün iki tane kız çocuğu olduğu bilgisine ulaştı. Olay yerinden alınan kan örnekleri ve ayakkabı izleriyle kızlardan birinin üstündeki kan izi ve ayakkabı izleri uyuşunca iki kardeşi de ayrı ayrı sorgulamaya aldı, annelerinin kendilerini rızaları olmadan çalıştığı işyerinde çalıştırmak istediğini, bu sebepten ötürü cinayeti işlediklerini itiraf eden iki kardeş tutuklanarak ceza evine gönderilmişti.

Tutuklu olarak yargılanmaya başlayan iki kardeşten Abla Şeyda P.ye 20 yıl, küçük kardeş Beyza P.ye ise 10 yıl hapis cezası verilmişti ancak zanlıların avukatı cezayı çok bulduğu gerekçesiyle, ağır tahrik indiriminin üst sınır değil alt sınırdan uygulanmasını istedi ve Yargıtay’a başvurdu. Yargıtay, uygun oranda indirim verilmesi gerektiğini ancak asgari oranda indirim yapılarak sanıklara gereğinden fazla ceza verildiğinin altını çizdi.

Yorum Yaz