Özel Kuvvetler Suriyede

By | Ağustos 24, 2016

Türkiye üzerine yapılan yoğun saldırılar ardından Suriye’ye askeri harekatın başlatılmasının hemen peşinden Halep şehrine bağlı Cerablus bölgesindeki terör örgütü DAEŞ unsurlarına misliyle mukabele dahilinde yoğun top atışları sürüyor. Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı savaş uçakları Cerablus ve Keklice bölgelerindeki DAEŞ hedeflerini bombalarken zırhlı birliklerimiz hududu geçti.

SAVAŞ UÇAKLARI DAEŞ HEDEFLERİNİ VURUYOR

Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) bağlı savaş uçakları, Suriye’nin Halep şehirinin Cerablus ve Keklicebölgelerindeki terör örgütü DAEŞ hedeflerini bombalamaya başladı. Fırtına obüsleri ve çok namlulu bazukalarla (ÇNR) gerçekleştirilen yoğun topçu atışının hemen peşinden savaş uçaklarıyla bölge bombalandı. Operasyonda, evvelce belirlenen DAEŞ hedefleri tesirsiz hale getirildi.

Askeri harekat dahilinde öncelikle saat 04:00 sıralarında TOPÇU ve ÇNRA atışları başlatıldı, saat 04:05’de belirlenmiş belli noktalardan geçiş için iş makinaları geçitler açmaya başladı, saat 05:45’te TOPÇU ve ÇNRA atışları bitti. Bu atışlar neticeninde belirleyen toplam 63 hedefe 224 atım yapıldı.

İlk hava harekatı ise saat 06:08’de başladı. Saat 06:08, saat 06:10 ve saat 06:30 hava harekatlarının yapıldığı belirtildi.

81 HEDEFE 294 ATIŞ YAPILDI

Operasyonun ardından askeri kaynaklardan yapılan izaha göre belirlenen hedeflere 294 atış yapıldı, 81 hedef imha edildi.

“BORDO BERELİLER SURİYE’DE”

Terör örgütü DAEŞ’e yönelik operasyon sürerken askeri kaynaklar Özel Kuvvetler unsurlarının (Bordo Bereliler) hududu geçtiğini belirtti. Özel Kuvvetler unsurlarının olası bir kara harekatına taban hazırlamak ve hava kuvvetlerine hedef belirlemede yardımcı olacağı dile getiriliyor. Yanı sıra operasyona ait askeri kaynaklardan yapılan izahta, “Emel sınır güvenliği ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü sağlamak. Daha kara harekatı başlamış değil” denildi.

Özel Kuvvetler bölgede hakimiyetini koruyor.özel


Türkçe alt yazılı porno


sex izle


seks hikaye


seks hikaye

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir