MENÜ

Özhaseki Diyarbakır’da: “Hangi Dinde Bomba Patlatmak Var!”

107 defa okunduYorumlanmadı, kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Sur için eylem bilgilendirme toplantısına katılan Bakan Mehmet Özhaseki siyaset gündemine ve Türkiye’nin sorunlarına dair açıklamalarda bulundu.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde güvenlik güçlerimiz tarafından tamamlanan operasyonlar sonrasında oluşturulan eylem planı için bilgilendirme toplantısına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki siyaset sıcak gündemlerine ve Türkiye’nin sorunlarına ilişkin değerlendirmelerde ve açıklamalarda bulundu. Özhaseki’nin katıldığı toplantı İstiklal Marşı ile başlarken toplantıya katılan vatandaşlarda marş süresince saygı duruşunda bulundu.

Bakan Özhaseki, Ak Parti hükümetlerinin 14 yıllık iktidar süreleri boyunca vesayetçi yapı ile mücadele verdiğini ve bu yapının artık çözülmesine neden olduğunu ifade ederken, vesayetçi yapının bitimi ile yapının getirdiği hapishanelerde yaşanan işkence dönemlerinin de sonlandığına dikkat çekti. İşkenceye uğrayan bir Allah’ın kulu kalmadı diyen Özhaseki, şu mübarek Ramazan ayında ki bir yerlerde suçu günahı olmayan bir vatandaşın patlayan bir bomba ile ölmesinin ne anlamı var dedi. İslamiyet’ten önce ki Vahşi Arapların bile bu mübarek aylarda bu aylar haram aylar diyerek kimseye dokunmadığını belirten Özhaseki, hangi din kitabında hangi inançta bomba patlatarak insan öldürmek var diyerek tepki gösterdi.

Yorum Yaz