PKK’ya Hava Harekatı Devam Ediyor!

By | Haziran 14, 2016

Türkiye’nin özellikle doğu ve güneydoğu bölgelerinde kamu düzenini ve can güvenliğini hiçe sayarak terörize eylem ve saldırılarda bulunan bölücü terör örgütü PKK’ya karşı düzenlenen hava harekatı amansız bir şekilde devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı savaş uçakları örgütün Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Mirgesav kırsalında bulunan 9, Irak’ın kuzey bölgelerinde bulunan 5 hedefine bomba yağdırdı.

Konuyla ilgili internet sitesi üzerinden yazılı açıklamalarda ve değerlendirmelerde bulunan Genelkurmay Başkanlığı operasyonun dün 17.00 ile 18.00 arasında gerçekleştirildiğini bölgede bulunan mevzi ve silah depolarının yerle bir edildiğini ve örgütün çözülme aşamasına geldiğini ifade etti. Bölgeye ilgili ekiplerin daha sonradan hasar ve zayiat tespiti için intikal ettiğini belirten Genelkurmay Başkanlığı operasyonlarda 3 teröristin parçalanarak öldüğünü ifade etti.

Diğer taraftan operasyonlarda kararlılık mesajlarını yineleyen Genelkurmay Başkanlığı son teröristinde yok edilene kadar mücadelelerin devam edeceğinin altını çizdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir