Reza Zarrab Krizi Devam Ediyor!

By | Haziran 16, 2016

Türkiye’nin de bir dönem gündemine oturan ve hakkında yolsuzluk davaları açılan Reza Zarrab için ABD’nin New York eyaleti Güney Bölgesi Savcısı Preet Bharara’nın da oluşturduğu soruşturma devam ediyor. Zarrab’ın avukatları davanın görülme süresinde tutukluluk hükmünün kaldırılması isterken bundan dolayı da kefalet vermeyi teklif etti. Bu sırada savcı Bharara ise Zarrab’ın kefaletle serbest kalması durumunda rüşvet vererek kaçmasının kuvvetle ihtimal olduğunu belirterek heyetten talebin rettini istedi.

Mahkemeye 50 milyon dolar kefalet vermeyi teklif eden Reza Zarrab’ın avukatları konuyla ilgili açıklama yaparken, savunmalarında Reza Zarrab’ın 24 saat boyunca kontrol edilmesini ve GPRS ile takip edilmesini fakat tutuksuz yargılanmasını istediklerini belirtmelerine rağmen heyetin verdiği kararda usulsüzlük olduğunu iddia etti. Heyet ise Savcı Bharara’nın tezinin doğruluğunun daha ağır bastığını ve Reza Zarrab’ın tutuklu olarak yargılanmasının gün itibari ile devam edileceğini bildirdi.

Diğer taraftan Reza Zarrab’ın eşi Türkiye’nin sevilen sanatçılarından Ebru Gündeş ise konuyla ilgili olarak ailesinin ve kendisinin çok zor günler geçirdiğini ifade etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir