Sanayi Bakanı Yerli Otomobili Test Etti!

By | Haziran 3, 2016

Türkiye’nin Yeri Otomobil proje çalışmalarına TUBİTAK Marmara Araştırma Merkezi hız kesmeden devam ediyor. Türk vatandaşlarında ilgiyle ve merakla beklediği yerli otomobil, proje kapsamında geliştirilmeye devam ediyor. Bu kapsamda bugün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Kocaeli’nin Gebze İlçesinde bulunan TUBİTAK Marmara Araştırma Merkezinde yerli otomobilin direksiyonuna geçerek, test sürüşlerinde bulundu.

Test sürüşünü tamamlayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü çalışmalar hakkında ki memnuniyetini dile getirerek, TUBİTAK yetkililerinden proje hakkında detaylı bilgiler aldı. Araç hakkında olumlu görüşlerde bulunan Özlü, konfor, güvenlik ve performans noktasında tatminkar bir araç olmakla beraber yerli otomobilin estetik, şık ve modern bir görünümü olduğuna da değindi.

Türk milletinin merakla ve ilgiyle yerli otomobili beklediklerini bildiklerini söyleyen Bakan Özlü, inşallah bu projeyi başarıyla tamamlayacağız ve Türkiye’yi yerli otomobiline kavuşturacağız ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir