Siirt’te Dev Operasyon: 15 PKK’lı Terörist Gözaltına Alındı

By | Haziran 3, 2016

Doğu ve Güneydoğuda devam eden operasyonlar kapsamında bölücü terör örgütü PKK’ya darbe üstüne darbe vurulmaya devam ediliyor. Siirt’in Eruh ilçesinde bir köy korucusunun kaçırılması sonrasında yürütülen operasyonlarda 15 PKK’lı teröristin gözaltına alındığı bildirildi.

Siirt Valiliği konu ile ilgili yaptığı açıklamada 31 Mayısta bölücü terör örgütü PKK mensubu teröristler tarafından kaçırılan köy korucusunun kurtarıldığını ve sonrasında operasyonun hava destekli olma suretiyle başlatıldığını bildirdi. 2 ve 3 Haziran 2016 tarihlerinde yapılan operasyonlar kapsamında 11 ayrı adreste yakalanan 15 terörist ile beraber 16 adet fişek, 9 adet cep telefonu, 10 adet iletişim şirketlerine ait sim kart, 3 tabanca ele geçirildiğini belirten Siirt Valiliği, teröristlerin yapılan sorgularının ardından mahkemeye sevk edileceğini ifade etti.

Genelkurmay Başkanlığı ise gündeme dair yaptığı yazılı açıklama da, terör örgütüne dair her istihbaratın ve verilerin değerlendirildiğini söylerken, yapılan mücadelelerin kararlılık ile devam edeceğini bildirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir