MENÜ

Silopi’de Terörist Saldırı: 2 Kişi Öldü, 5’i Polis 24 Yaralı Var!

150 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde bölücü terör örgütü PKK’lı teröristler tarafından hain bir saldırı düzenlendi. 2 Kişi öldü, 5’i polis 24 yaralı var.

Silopi’de Terörist Saldırı: 2 Kişi Öldü, 5’i Polis 24 Yaralı Var!

Doğu ve Güneydoğuda Emniyet Güçlerine bağlı Özel Harekat Polislerimiz ve Askerimiz tarafından yürütülen operasyonlar kapsamında, bölücü terör örgütü PKK’lı teröristler Şırnak’ın Silopi ilçesinde güzergah üzerine önceden döşedikleri el yapımı patlayıcı bombaları Polis aracının geçiş yaptığı sırada infilak ettirdi. Patlamada 2 kişi öldü, 5’i polis 24 kişi yaralandı.

Olay yerinde ki kaynaklardan edinilen ilk bilgilere göre yola önceden döşenmiş el yapımı patlayıcı bombanın infilak etmesi, Şırnak’ın Silopi ilçesinde yer alan Uluslararası İpekyolu yakınlarda saat 19.00 sıralarında meydana geldi. Teröristler polis aracının geçişi sırasında uzaktan kumanda ile hain saldırıyı düzenledi. Gerçekleşen patlamada 2 kişi öldü, 5’i polis olmak üzere 24 kişi yaralandı.

Olay yerine çok sayıda güvenlik güçleri ve ambulans sevk edilirken, yaralıların ilk müdahaleleri burada yapılarak tedavilerinin gerçekleşmesi için hastaneye kaldırıldı. Patlamaya neden olan teröristlerin yakalanması ve etkisiz hale getirilmesi için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Yorum Yaz