TSK IŞİD Hedeflerini Topa Tuttu

By | Mayıs 9, 2016

Suriye’den atılan roketlerin Kilis topraklarına düşmesinin ardından TSK’ya bağlı topçu birlikleri, Halep’in Azez ilçesinde bulunan Baragitah, Delha, , Havar Kilis ve Harcele bölgelerindeki IŞİD kamplarını vurduğu bilgisi geldi. Suriye sınırında bulunan Obüs topçu bataryalarının 40 kilometre menzili bulunuyor ve bu birlik sık sık Suriye topraklarındaki DAEŞ hedeflerine top atışı yapıyor.

Akşam saatlerinde TSK’nın vurduğu bölgelerde bulunan DAEŞ ve ÖSO örgütleri arasında şiddetli çatışmaların gerçekleştiği görüldü. IŞİD’e Vurgun! 48 Terörist Etkisiz Hale Getirildi! Suriye’nin kuzeyinde muhaliflerin kontrolünde bulunan bölgelere yönelik IŞİD’in saldırılarının artması üzerine, koalisyon güçleri ile birlikte ortak operasyon gerçekleştiren Genel Kurmay Başkanlığından açıklama geldi. Genel Kurmay Başkanlığının yaptığı açıklamada, 48 IŞİD üyesi teröristin etkisiz hale getirildiği duyuruldu.

Yapılan açıklamaya göre, Suriye’nin kuzeyinde muhalif güçlerinin kontrolünde bulunan bölgelere DAEŞ’in saldırılarının artması üzerine, koalisyon güçleriyle birlikte yapılan hedef tespit çalışmalarının ardından belirli aralıklarla Baragitah, Havar Kilis, Harcele ve Delha hedeflerine koalisyon güçlerine ait olan A-10 ve F-16’larla saldırı düzenlendi. Saldırıların ardından yapılan keşif çalışmalarında 44 IŞİD militanının etkisiz hale geldiği görüntülendi. Birkaç saat sonra f-15’lerle yapılan hava taarruzu sonrası ise 4 IŞİD militanı daha etkisiz hale getirildi. Düzenlenen saldırılar sonrası IŞİD’in toplam 48 militanı imha edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir