Türksat 5A ile 5B Uydularının İhaleleri Tamamlanıyor

By | Ağustos 29, 2016

Eriştirme Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Türksat 5A ve 5B uydularının ihale süreçlerinin çok yakın vakitte bitireceğini bildirdi.Türksat uydu operatörleri arasında ilk 20’de bulunuyor 2023 hedefi ise ilk 10…

Eriştirme, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, yerli katkının olası olduğu kadar yüksek olacağı Türksat 5A ve 5B uydularının ihale süreçlerinin 1,5-2 ay içinde bitireceğini bildirdi.

Eriştirme, Denizcilik ve haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yaptığı izahta, dünyada Türksat’ın uydu operatörleri arasında ilk 20’de bulunduğunu belirterek, hedeflerinin 2023 seneye kadar 10 uyduya sahip ilk 10 ülke içinde bulunmak olduğunu söyledi.

Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test Merkezi’nde (USET) üretilen Türkiye’nin ilk yerli uydusu Türksat 6A’nın yapım çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Arslan, Türksat 6A uydusunun, 2019’da bitirmesi ve uzaya fırlatılmasının amaçlandığını kaydetti.

YERLİ KATKILAR YÜKSEK OLACAK

Yerli katkının olası olduğu kadar yüksek olacağı Türksat 5A ve 5Buydularının çok ehemmiyetli olduğunu ifade eden Arslan, uyduların en iyi şekilde üretilmesi ve teknik personelin geliştirilmesini içeren çalışmaların çok sıhhatli sürdüğünü dile getirdi.

1,5 – 2 AY İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞECEK

Takriben 1,5-2 ay içinde uyduların yapımına ait kararın verileceğini anlatan Bakan Arslan, “Bu yılın son çeyreğinde, Türksat 5A ve 5B uydularına ilişkin sözleşmeleri yapmak, yıl nihayetinde proje çalışmalarımızı bitirerek, işe başlamak istiyoruz” dedi.

Arslan, Türksat 5A’nın 2018 sonununda 31 derece Doğu yörüngesine, Türksat 5B’nin ise 2019’da 42 derece Doğu yörüngesine fırlatılmasını amaçladıklarını belirterek, Türksat 5A uydusuyla Türkiye, Avrupa, Afrika, Ortadoğu, Asya ve Avrupa ülkelerine yönelik televizyon yayıncılığı ve data haberleşmesi hizmetleri verileceğini sözlerine ilave etti.


Türkçe alt yazılı porno


sex izle


seks hikaye


seks hikaye

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir