MENÜ

Van’da Hücreye Baskın: 1 Terörist Öldürüldü

104 defa okunduYorumlanmadı, kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Emniyet Güçlerine bağlı polis ekiplerimiz ve askerlerimiz tarafından yürütülen operasyonlar kapsamında bir eve baskın yapıldı, 1 terörist öldürüldü.

Van’da Hücreye Baskın: 1 Terörist Öldürüldü

Emniyet Güçlerine bağlı polis ekiplerimiz ve askerlerimiz tarafından yürütülen operasyonlar kapsamında gelen bir ihbarı değerlendiren ekipler, Van merkezinde bulunan İpekyolu ilçesinde bir eve baskın düzenledi çıkan çatışmada bir terörist etkisiz hale getirildi.

İpekyolu ilçesinde bulunan Kevenli TOKİ konutlarında PKK’lı teröristlerin hücre evine baskın yapan polisler, çatışmanın çıkması üzerine 1 PKK’lı teröristi öldürdü. Bu sırada karanlıktan yararlanıp kaçmaya çalışan aynı evdeki 2 terörist içinde hava destekli operasyonlar başlatıldı.

Van Emniyet Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamasında bölgeye zırhlı araçlar ile gidildiğini evde bulunan teröristlere ‘teslim ol’ çağrısı yapıldığını fakat teröristlerin ihtara silahla karşılık verdiğini belirtirken 1 teröristin öldürüldüğü bilgisi ise doğrulandı. Bölgedeki operasyonlarda kararlık mesajları veren emniyet güçleri gelen her ihbarı da titizlikle incelediklerinin altını çizdi.

Yorum Yaz