MENÜ

Van’da PKK Teröristlerin Yola Döşediği Bomba İmha Edildi!

107 defa okunduYorumlanmadı, , , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Van merkezde Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı yakınlarına PKK’lı teröristler tarafından döşenen el yapımı patlayıcı bomba güvenli bir şekilde imha edildi.

Van’da PKK Teröristlerin Yola Döşediği Bomba İmha Edildi!

Van merkezde bulunan Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı yakınlarında yol kenarına PKK’lı teröristler tarafından el yapımı bomba patlayıcı döşendiği istihbaratını alan ekipler konu olan yere intikal ettiler. Van Başkale Karayolu Kurubaş Mahallesinde bulunan bir rögar kapağının altında yerleştirilen el yapımı patlayıcı bombayı gören ekipler, hemen yolu iki taraflı olmak üzere ulaşıma kapattı. Güvenlik önlemlerini üst düzey hale getiren ekipler, bomba imha uzmanlarının müdahalesi ile Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığına 100 metre uzaklıkta ki bombayı imha etti.

Güvenli şekilde patlatılan el yapımı bombanın patlama etkisi ile çevrede bulunan bazı evlerin camları kırılırken, 2 metre derinliğinde ve 5 metre genişliğinde yolda göçük meydana geldi. Yine patlamanın etkisiyle güzergâh üzerinde olan diğer rögar kapakları da yerinden fırladı. Uzman ekipler tarafından delillerin toplanma süreci bittikten sonra yol iki taraflı olmak üzere kontrollü olarak trafiğe açıldı.

Yorum Yaz