Yıldırım ve Aliyev’den Ortak Basın Toplantısı!

By | Haziran 3, 2016

65.Dönem hükümeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, temaslarını ve görüşmelerini bitirmelerinin ardından basın mensuplarının karşısına geçerek, ortak bir toplantı düzenlediler. Açıklama da iki liderde Almanya Federal Meclisinde 1915 yılında yaşanan olayların Ermeni Soykırımı olarak kabul edilmesi hakkında ortak açıklamalarda bulunan liderler, tarihi bir yalana imza atıldı dediler.

Azerbaycan’ı Başbakan olarak ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Binali Yıldırım, yeni hükümet kurulduğu anda ilk ziyaretin her zaman Almanya’ya gerçekleştiğini ifade etti. Bunun bir gelenek olmasından öte bir anlam taşıdığını ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, bu ziyaretlerin kardeşlik hukukundan ileri geldiğine dikkat çekti.

Azerbaycan ve Türkiye ilişkilerinin son 25 yılda her alan geliştiğini belirten Yıldırım, Ticaret, Siyaset ve Yatırım anlamda çok yol kat edildiğini belirtti. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in Ankara saldırısını duyar duymaz Türkiye’ye gelmesinden dolayı Türk halkının gönlünde taht kurduğunu belirten Yıldırım, bu olayla Aliyev’in gerçek kardeşlik nasıl olur gösterdiğini açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir