Ypg’den Küstah Yorumlar..

By | Ağustos 31, 2016

IŞİD uydurma sebebiyle Suriye topraklarını adım adım işgal eden PKK’nın Suriye kolu, operasyonu, hem Türkiye-İran-Suriye anlaşması olarak hem de Suriye’nin içişlerine karışmak olarak değerlendirdi.

Türkiye tarafından terör örgütü PKK’nın Suriye kolu olarak kabul edilen PYD’nin silahlı kolu YPG, Fırat Kalkanı operasyonuna reaksiyon gösterdi. Reutes’ın haberine göre YPG’nin sözcüsü Redur Xelil, Türkiye’nin Suriye’ye askeri müdahalesinin “Suriye’nin içişlerine yönelik açıkça saldırgan bir davranış” olduğunu iddia etti. Xelil, bu gelişmenin İran, Suriye ve Türk hükümetleri arasında yapılan bir anlaşmanın neticesi olduğunu söyledi.

IŞİD’İN ELİNDEN TOPRAK ALINMASINI KABUL ETMEDİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, YPG’nin tekrar Fırat Nehri’nin doğusuna çekilmesi gerektiği ikazını yaparken, Xelil bunun kararını Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDF) vereceğini söyledi.
Türkiye, içinde Arap savaşçıların da bulunduğu ancak çoğunluğunu YPG militanların oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nin Kuzey Suriye’de IŞİD’in elinden toprak almasını kabul etmeyeceğini söyledi.

Bölgenin bir başka önde gelen Kürt politikacısı Aldar Xelil ise operasyona katılan rejim muhalifi silahlı grupları “Türkiye’nin Suriye’yi işgaline” yardım etmek ve Türkiye’nin çıkarları için çalışmakla suçladı.

Türkiye’nin müdahalesini, Kürtlerin 2011 seneninden bu yana kuzey Suriye’de kurdukları otonom idareye karşı bir “savaş duyurusu” olarak tanımlayan Aldar Xelil, “(Bu teşebbüse verilecek) yanıtın şekli ve yolunun tartışılması gerekecek. Lakin ilke olarak bu işgali kabul etmiyoruz” diye konuştu.


Türkçe alt yazılı porno


sex izle


seks hikaye


seks hikaye

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir