Yüksekova’ya Geri Dönüş Başladı!

By | Haziran 7, 2016

Bölücü Terör Örgütü PKK’nın Doğu ve Güneydoğuda yaptığı saldırılardan dolayı bazı bölgelerde olağan üstü hal ilan edilmişti. Bu bölgelerden birisi olan Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde Askerin ve polisin birlikte yürüttüğü operasyonlarda son noktaya gelindi. Güvenlik güçlerinin Bölgede teröristlerin kurduğu tuzakları, hendekleri, barikatları temizlemesi üzerine Yüksekova ilçesindeki sokağa çıkma yasağı kısmi olarak kaldırıldı

Teröristlerin saldırılarından korkup bölgeden göç eden vatandaşlar yasağın kaldırılması üzerine ilçeye geri dönmeye başladılar son 1 hafta 30 bin kişi Yüksekova’ya geri dönüş yaptı. Yüksekova’ya geri dönenlerin sayısı her gün artmaya devam ediyor. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde olağan üstü hal’in kalkması üzerine bölgeye geri dönen vatandaşlar yaşadıkları evlerin veya dükkanların hasar tespitinin yapılması için Hasar Tespit komisyonuna başvuruyorlar.

Yaşanan olaylarda evlerin ve dükkanların hasar gördüğü bu yüzden zararların karşılanması için hasar tespit komisyonu kurulduğu bildirildi. İlçe kaymakamlığının yaptığı açıklamada ‘’İlçeye geri dönüş yapan vatandaşların arasında evleri veya iş yerleri zarar gören 7 bin vatandaşın evlerinin ve iş yerlerinin hasar tespiti için başvuruda bulunduklarını açıkladı.’’ Ayrıca yaşanan bu kötü olaylardan ötürü ilçe Kaymakamlığının Kızılay’ında yardımıyla ilçede bulunan binlerce kişi için ramazanda iftar çadırı kurmaya hazırlandıkları gelen bilgiler arasında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir